Олена Горобець

Народилася у 1988 році напередодні Всесвітнього дня письменника в одному з географічних центрів України – селі Добровеличківка Кіровоградської області.

 

Олена Горобець – мама двох хлопчиків, але окрім того, вона ще й журналіст, редакторка і ведуча телерадіопрограм на КОДТРК «Кіровоград», громадська діячка.

У дитинстві сприймала світ як казку: опори електромереж на краю села здавалися їй вежами, біля якого був дуже красивий ліс, і Олена з друзями часто грала у різні ігри, зокрема у піратів, будувала хатки у лісі. Отакі чудові образи згодом почала фіксувати у віршах і казках.

А ще подейкують, що на подвір’ї Олениної бабусі був закопаний якийсь скарб, бо там постійно знаходили якісь коштовні речі. Який це скарб, досі невідомо. Але дехто вважає, що неймовірні скарби зі слів можна знайти у її збірці віршів для дітей «Горобці-молодці» (видана 2017 року у видавництві «Фонтан казок» у форматі книжки-перевертуна спільно з віршами відомої київської поетеси Олесі Мамчич).

Вірші для книжки «Горобці-молодці» Олена Горобець писала для своїх синів – Любомира і Володі. Зізнається, що коли писала, то подумки поверталася у своє дитинство і трохи бешкетувала. Такі ж бешкетні вийшли і вірші. Усе почалося з того, що Олена написала вірш «Войовничі зайченятка», виклала його у соціальній мережі Фейсбук і тегнула головного редактора видавництва «Фонтан казок», письменника Івана Андрусяка.

А ще Олена колись у смартфоні записала таку риму, яку б хотіла використати – «Молодці – на молоці», і ця рима згодом втілилася в одному з віршів «Горобці-молодці», на честь якого і названа книжка. Взагалі з горобцями в Олени дуже багато чого пов’язано, бо прізвище у неї таке – Горобець.

Щоправда, це прізвище її чоловіка. Та все одно горобців Олена дуже любить, постійно підгодовує, і її син Любомир на один зі шкільних уроків зробив цілу презентацію з історичною довідкою про цих чудових пташечок. Ще Олена з синами колекціонує книжки про горобців. Також у родині чоловіка є справжній фамільний сервіз з горобцями.

Крім «Горобців-молодців», має ще дві збірки дорослої поезії – «Летючі менеджери»(2012) і «Сансара»(2017).

photo_2020-02-27_14-32-15
????????????????????????????????????
photo_2020-02-27_14-32-41

Як привчити сучасних дітей читати? Поради від Олени Горобець.

В еру смартфонів із цілодобовим доступом до ігор, здавалося б, книжки мали б якщо не вимерти, то бути приреченими припадати пилом на полицях. Та чи справді сучасних дітей нереально зацікавити простою, нехай і ілюстрованою, книжкою? Кропивницька дитяча письменниця Олена Горобець переконана: це не так. Мама двох синів, вона точно знає, як написати і презентувати дитячу книжку так, щоб дітки самі хотіли її прочитати.

Писати пані Олена почала ще в молодшій школі. За її словами, це були невеличкі казочки, віршики, оповідання. Перший віршик написала для мами.

— Які тенденції сучасної дитячої літератури? 
— Можу судити про це з позиції читача. Те, що сьогодні відбувається, можна назвати розквітом української дитячої літератури. Щороку виходить багато чудових книжок на будь-який смак для різного віку. Останнім часом спостерігається звернення до серйозних,  «дорослих» тем: смерті, інвалідності, війни. В європейській літературі порушують теми міграції,  порозуміння з людьми інших культур. Нещодавно резонанс в Україні спричинила скандальна книжка Лариси Денисенко «Майя та її мами». Хтось її сприйняв схвально, хтось засудив. Це теми, із якими ще не всі дорослі дали раду, а вже говорять про них із дітьми. Для наймолодших читачів лишаються актуальними книжки, в яких у ненав’язливій формі подаються моделі розв’язання тих чи інших побутових проблем, конфліктних ситуацій. Такі книжки корисні і для діток, і для їхніх батьків.