Ще одна збірка поезій Олени Горобець має назву «Сансара», вона видана у 2017 році. Кожен вірш цієї книги наділений історією про події, зокрема 2013-2014 років, що відбувалися в Україні та на її сході дотепер.
Ми поспілкувалися з пані Оленою стосовно періоду написання тих віршів, котрі наповнюють «Сансару».
– Чи легко писати як для дітей, так і для дорослих, маючи при цьому звання дитячої письменниці?
– Всі ми маємо багато іпостасей, тому… В різні періоди різне. – відповідь була короткою, проте багатозначною.
Олена Горобець досить багато пише для дітей, але у збірці «Сансара» переважають вірші громадянської та інтимної лірики, тому все більше з’являється припущень, що Олена, доволі багатогранна особистість, може писати не лише вірші, ось ми і запитали:
– Судячи з того, що Ви, пані Олено, далека від одноманітності, дозвольте поцікавитися, чи пишите Ви ще щось, крім віршів та казок? Якщо так, то які жанри\теми Вас цікавлять?
– Зараз працюємо над книгою, у якій буде розповідатися про фінансову грамотність для підлітків. У створення майбутньої книги робить свій інтелектуальний внесок експерт в цій сфері, заможний чоловік, який навчив цій справі свою онуку і тепер мріє поділиться цим досвідом з усіма. Все ще в процесі, але можливо до осені буде книжка.
Загалом найбільше часу на сьогодні займає журналістика: основна робота, фріланс проєкти, навчання і звичайно ж, сім’я.
Крім творчості Олена займає ще й позицію активної громадської діячки. Журналістика – її основна професія, та попри це вона чудова мама, талановита поетка та справжня патріотка своєї Держави. Про це свідчить її «Сансара».
– Стосовно збірки «Сансара» – невже у ній все настільки символічно, як свідчить про це її назва та ілюстрація на обкладинці? Вірші якої лірики в ній переважають?
– У «Сансарі» переважно вірші періоду 2013-2014 років, тому відповідна й тематика. “Сансара” – назва одного небагатьох віршів інтимної лірики, який увійшов до цієї збірки.
– Напевно, у кожного вірша є якась особлива історія чи то подія, до якої він, так би мовити “прив’язаний”?
– Так, є такі. Є вірші передчуття чогось незвичного… Також є зумовлені моїм настроєм.
– Можете розповісти історію написання вірша, який написаний, скажімо, при якійсь незвичайній ситуації чи то події?
– Війна і революція для мене були достатньо незвичними подіями. І саме під їх впливом написана більша частина віршів, які вміщає в себе збірка.
– Перепрошую, вам довелося там побувати?
– На революції так, безпосередньо.
У 2014 році одного разу їздила з подругою волонтеркою на передову за пораненими. Трохи сама волонтерила, а в нашому місті тоді день через день відбувалися публічні порохони військових. Я, як журналіст і громадська діячка мусила там бути. І це було дуже важко… Весь 2014 рік був важким…
Олені складно згадувати ці події, втім, як і кожному, хто там побував і побачити все на власні очі, не з новин, і не з чутків. Про це Олена говорить із відлунням болю і печалі в голосі.
– Неймовірно… Це заслуговує поваги, Олено. І ще дещо – у вірші, яким починається «Сансара», є рядки «…На нашім віку вже не буде іншого щастя…» Про яке саме щастя йде мова?
–Іншого, крім того, що маємо… Можемо мати в цих умовах. Тобто немає сенсу шкодувати за ідеальним життям, яке мало б бути або ж колись настане. Маємо жити тепер. Іншого життя не буде…
Такими словами було завершено нашу емоційну розмову, під час якої ми дізналися чимало нового, зворушливого, цікавого про події, участь у яких брала наша Олена Горобець. Як підтвердження тому, через що довелося пройти авторці, є збірка прекрасних віршів «Сансара». Ми ж, продовжуємо спостерігати за життям і творчістю нашої землячки, сподіваючись на її нові досягнення як громадської діячки, так і поетки.
Аліна Шевченко,
Слухачка секції літературної творчості МАН